Username: 
  Password: 

Team Schedules - Boys U19/2001
       



Bracket


ALL A


  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Goal DiffGoals ForGoals AgainstShut Outs
Ylw

Red
 A10 : OC Surf B01 Discovery Armour333333     18 24  32  4  3  5 0
 A5 : Sporting SD - B2001 - Huertero330033     12 1  12  11  1  7 0
 A6 : Oxnard United Soccer Club303330     12 12  22  11  4  4 1
 A2 : Attack B01 Academy Kosakoff101333     11 12  22  10  0  4 0
 A7 : Independiente - B2001031313     11 3  16  13  1  10 1
 A1 : LA UNITED FUTBOL ACADEMY330113     11 6  14  8  2  4 0
 A4 : Santa Barbara S.C. B2001Elite003303     9 7  20  13  1  4 1
 A9 : Strikers FC South Bay - B2001 Black313100     8 0  8  8  1  2 0
 A11 : HAWKS B2001 Academy030030     6 -2  11  13  0  6 0
 A12 : DTLA-SC B01 Boyle Heights003000     3 -17  6  23  0  7 0
 A3 : CDA FC Slammers Orange B01 Flores300000     3 -21  8  30  1  3 1
 A8 : SD SURF PL-B2001 (DONLON)000000     0 -25  2  29  0  1 0

Bracket - Saturday, August 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193455  Galway Downs  08:10 AM  10 A12 vs A1DTLA-SC B01 Boyle Heights 0 vs.LA UNITED FUTBOL ACADEMY1
 193459  Galway Downs  12:10 PM  09 A5 vs A8Sporting SD - B2001 - Huertero 2 vs.SD SURF PL-B2001 (DONLON)0
 193460  Galway Downs  02:10 PM  09 A6 vs A7Oxnard United Soccer Club 3 vs.Independiente - B20010
 193458  Galway Downs  04:10 PM  09 A4 vs A9Santa Barbara S.C. B2001Elite 1 vs.Strikers FC South Bay - B2001 Black2

Bracket - Sunday, August 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193453  Galway Downs  08:10 AM  09 A4 vs A7Santa Barbara S.C. B2001Elite 0 vs.Independiente - B20013
 193454  Galway Downs  10:10 AM  09 A5 vs A6Sporting SD - B2001 - Huertero 3 vs.Oxnard United Soccer Club2
 193452  Galway Downs  12:10 PM  09 A3 vs A8CDA FC Slammers Orange B01 Flores 3 vs.SD SURF PL-B2001 (DONLON)0
 193451  Galway Downs  02:10 PM  09 A2 vs A9Attack B01 Academy Kosakoff 2 vs.Strikers FC South Bay - B2001 Black2
 193449  Galway Downs  04:10 PM  10 A1 vs A11LA UNITED FUTBOL ACADEMY 3 vs.HAWKS B2001 Academy2
 193450  Galway Downs  04:10 PM  09 A12 vs A10DTLA-SC B01 Boyle Heights 0 vs.OC Surf B01 Discovery Armour4

Bracket - Monday, August 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193457  OC Great Park  08:00 PM  24 A3 vs A10CDA FC Slammers Orange B01 Flores 1 vs.OC Surf B01 Discovery Armour5

Bracket - Wednesday, August 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193456  Birdsall Sports Park  07:30 PM  03 A2 vs A11Attack B01 Academy Kosakoff 1 vs.HAWKS B2001 Academy2

Bracket - Saturday, August 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193443  Silverlakes Complex  08:00 AM  11 A10 vs A1OC Surf B01 Discovery Armour 3 vs.LA UNITED FUTBOL ACADEMY2
 193444  Silverlakes Complex  10:00 AM  11 A11 vs A9HAWKS B2001 Academy 0 vs.Strikers FC South Bay - B2001 Black2
 193445  Silverlakes Complex  10:00 AM  10 A12 vs A8DTLA-SC B01 Boyle Heights 5 vs.SD SURF PL-B2001 (DONLON)2
 193447  Silverlakes Complex  12:00 PM  10 A3 vs A6CDA FC Slammers Orange B01 Flores 0 vs.Oxnard United Soccer Club7
 193446  Silverlakes Complex  02:00 PM  10 A2 vs A7Attack B01 Academy Kosakoff 3 vs.Independiente - B20013
 193448  Silverlakes Complex  04:00 PM  10 A4 vs A5Santa Barbara S.C. B2001Elite 4 vs.Sporting SD - B2001 - Huertero2

Bracket - Sunday, August 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193439  Silverlakes Complex  08:00 AM  10 A11 vs A7HAWKS B2001 Academy 3 vs.Independiente - B20014
 193438  Silverlakes Complex  10:00 AM  10 A10 vs A8OC Surf B01 Discovery Armour 8 vs.SD SURF PL-B2001 (DONLON)0
 193441  Silverlakes Complex  10:00 AM  11 A2 vs A5Attack B01 Academy Kosakoff 3 vs.Sporting SD - B2001 - Huertero1
 193442  Silverlakes Complex  12:00 PM  10 A3 vs A4CDA FC Slammers Orange B01 Flores 2 vs.Santa Barbara S.C. B2001Elite8
 193440  Silverlakes Complex  02:00 PM  10 A12 vs A6DTLA-SC B01 Boyle Heights 0 vs.Oxnard United Soccer Club4
 193437  Silverlakes Complex  04:00 PM  10 A1 vs A9LA UNITED FUTBOL ACADEMY 0 vs.Strikers FC South Bay - B2001 Black0

Bracket - Saturday, August 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193429  Silverlakes Complex  08:00 AM  17 A11 vs A3HAWKS B2001 Academy 3 vs.CDA FC Slammers Orange B01 Flores1
 193427  Silverlakes Complex  10:00 AM  17 A9 vs A5Strikers FC South Bay - B2001 Black 1 vs.Sporting SD - B2001 - Huertero2
 193428  Silverlakes Complex  12:00 PM  17 A10 vs A4OC Surf B01 Discovery Armour 4 vs.Santa Barbara S.C. B2001Elite1
 193425  Silverlakes Complex  02:00 PM  17 A1 vs A7LA UNITED FUTBOL ACADEMY 3 vs.Independiente - B20013
 193426  Silverlakes Complex  02:00 PM  18 A8 vs A6SD SURF PL-B2001 (DONLON) 0 vs.Oxnard United Soccer Club6
 193430  Silverlakes Complex  04:00 PM  18 A12 vs A2DTLA-SC B01 Boyle Heights 1 vs.Attack B01 Academy Kosakoff6

Bracket - Sunday, August 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193435  Silverlakes Complex  08:00 AM  18 A12 vs A4DTLA-SC B01 Boyle Heights 0 vs.Santa Barbara S.C. B2001Elite6
 193432  Silverlakes Complex  08:00 AM  17 A9 vs A7Strikers FC South Bay - B2001 Black 1 vs.Independiente - B20013
 193433  Silverlakes Complex  10:00 AM  17 A10 vs A6OC Surf B01 Discovery Armour 8 vs.Oxnard United Soccer Club0
 193431  Silverlakes Complex  10:00 AM  18 A8 vs A1SD SURF PL-B2001 (DONLON) 0 vs.LA UNITED FUTBOL ACADEMY5
 193436  Silverlakes Complex  02:00 PM  17 A2 vs A3Attack B01 Academy Kosakoff 7 vs.CDA FC Slammers Orange B01 Flores1
 193434  Silverlakes Complex  04:00 PM  17 A11 vs A5HAWKS B2001 Academy 1 vs.Sporting SD - B2001 - Huertero2

Bracket - Saturday, March 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193396  Silverlakes Complex  08:00 AM  13 A3 vs A12CDA FC Slammers Orange B01 Flores   vs.DTLA-SC B01 Boyle Heights 
 193398  Silverlakes Complex  10:00 AM  14 A5 vs A10Sporting SD - B2001 - Huertero   vs.OC Surf B01 Discovery Armour 
 193399  Silverlakes Complex  10:00 AM  22 A6 vs A9Oxnard United Soccer Club   vs.Strikers FC South Bay - B2001 Black 
 193395  Silverlakes Complex  12:00 PM  22 A2 vs A1Attack B01 Academy Kosakoff   vs.LA UNITED FUTBOL ACADEMY 
 193400  Silverlakes Complex  02:00 PM  13 A7 vs A8Independiente - B2001   vs.SD SURF PL-B2001 (DONLON) 
 193397  Silverlakes Complex  02:30 PM  12 A4 vs A11Santa Barbara S.C. B2001Elite   vs.HAWKS B2001 Academy 

Bracket - Sunday, March 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193401  Silverlakes Complex  08:00 AM  24 A1 vs A3LA UNITED FUTBOL ACADEMY   vs.CDA FC Slammers Orange B01 Flores 
 193405  Silverlakes Complex  08:00 AM  23 A7 vs A10Independiente - B2001   vs.OC Surf B01 Discovery Armour 
 193403  Silverlakes Complex  10:00 AM  23 A5 vs A12Sporting SD - B2001 - Huertero   vs.DTLA-SC B01 Boyle Heights 
 193406  Silverlakes Complex  10:00 AM  24 A8 vs A9SD SURF PL-B2001 (DONLON)   vs.Strikers FC South Bay - B2001 Black 
 193402  Silverlakes Complex  12:00 PM  23 A4 vs A2Santa Barbara S.C. B2001Elite   vs.Attack B01 Academy Kosakoff 
 193404  Silverlakes Complex  12:00 PM  24 A6 vs A11Oxnard United Soccer Club   vs.HAWKS B2001 Academy 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193408  Galway Downs  09:00 AM  06 A5 vs A3Sporting SD - B2001 - Huertero   vs.CDA FC Slammers Orange B01 Flores 
 193411  Galway Downs  09:00 AM  05 A8 vs A11SD SURF PL-B2001 (DONLON)   vs.HAWKS B2001 Academy 
 193407  Galway Downs  11:00 AM  05 A4 vs A1Santa Barbara S.C. B2001Elite   vs.LA UNITED FUTBOL ACADEMY 
 193410  Galway Downs  11:00 AM  06 A7 vs A12Independiente - B2001   vs.DTLA-SC B01 Boyle Heights 
 193409  Galway Downs  01:00 PM  05 A6 vs A2Oxnard United Soccer Club   vs.Attack B01 Academy Kosakoff 
 193412  Galway Downs  01:00 PM  06 A9 vs A10Strikers FC South Bay - B2001 Black   vs.OC Surf B01 Discovery Armour 

Bracket - Sunday, March 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193413  Galway Downs  09:00 AM  06 A1 vs A5LA UNITED FUTBOL ACADEMY   vs.Sporting SD - B2001 - Huertero 
 193416  Galway Downs  09:00 AM  05 A8 vs A2SD SURF PL-B2001 (DONLON)   vs.Attack B01 Academy Kosakoff 
 193418  Galway Downs  11:00 AM  06 A10 vs A11OC Surf B01 Discovery Armour   vs.HAWKS B2001 Academy 
 193414  Galway Downs  11:00 AM  05 A6 vs A4Oxnard United Soccer Club   vs.Santa Barbara S.C. B2001Elite 
 193415  Galway Downs  01:00 PM  05 A7 vs A3Independiente - B2001   vs.CDA FC Slammers Orange B01 Flores 
 193417  Galway Downs  01:00 PM  06 A9 vs A12Strikers FC South Bay - B2001 Black   vs.DTLA-SC B01 Boyle Heights 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 193424  Silverlakes Complex  08:00 AM  18 A11 vs A12HAWKS B2001 Academy   vs.DTLA-SC B01 Boyle Heights 
 193422  Silverlakes Complex  08:00 AM  19 A9 vs A3Strikers FC South Bay - B2001 Black   vs.CDA FC Slammers Orange B01 Flores 
 193423  Silverlakes Complex  10:00 AM  18 A10 vs A2OC Surf B01 Discovery Armour   vs.Attack B01 Academy Kosakoff 
 193420  Silverlakes Complex  10:00 AM  19 A7 vs A5Independiente - B2001   vs.Sporting SD - B2001 - Huertero 
 193419  Silverlakes Complex  12:00 PM  19 A6 vs A1Oxnard United Soccer Club   vs.LA UNITED FUTBOL ACADEMY 
 193421  Silverlakes Complex  12:00 PM  18 A8 vs A4SD SURF PL-B2001 (DONLON)   vs.Santa Barbara S.C. B2001Elite